אומנות עבודת היד

הטאקומי מאסטר

הקונספט היפני עתיק היומין של "טאקומי" חיוני בכל מעשינו. אומני הטאקומי מאסטר שלנו מיישמים גישה של אומנות עבודת יד המשתמשת בעדינות המגע האנושי בכל היבטי העיצוב והפיתוח של לקסוס.

מומחיות העומדת במבחן הזמן

הטאקומי מאסטר של לקסוס - או פשוט 'טאקומי' - הוא שילוב יקר ערך בין מיומנות לרוח. הם מומחים בתחומם ומקדישים תשומת לב מדוקדקת לכל פרט ופרט. הם מאמינים בכל ליבם במצוינות, ודבר לא יעצור אותם כדי להשיגה. כל אחד מהם מתמקד באלמנט ספציפי בתהליך ייצור המכונית, והוא הופך לתשוקה ולאובססיה שלהם. במפעל מיאטה לקסוס בקיושי, המעסיק 7700 עובדים, ישנם 19 אומני טאקומי בלבד. אין כבוד רב יותר בין שורות עובדי ההנדסה מאשר להיות טאקומי.

    takumi takumi masters time proven expertise 01

מומחיות העומדת במבחן הזמן

מיומנות ללא אח ורע

לכל אומן טאקומי יש ניסיון של 25 שנות ניסיון לפחות בתחום התמחותו. הידע הנרחב והמעמיק והאינטואיציה המרשימה שלהם מעידים על שנים רבות של למידה שקדנית ייעודית.

בנוסף לשכלול תמידי של המומחיות שלהם, הם גם משתפים אותה עם אחרים. כראשי צוות, הם משמרים את המסורות של לקסוס ומטפחים רוח חדשנות בכשרונות צעירים, מעבירים הלאה את המיומנויות והתהליכים יקרי הערך, ומוודאים שכל היבט בכל מכונית לקסוס יהיה ללא דופי.

מיומנות העומדת למבחן

 •     takumi takumi masters dexterity put to the test 01

  מיומנות העומדת למבחן

  עדינות המגע

  אומני הטאקומי בקיאים בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ויש להם תפקיד מרכזי בפיתוחן, אולם רוב המיומנויות המפורסמות שלהן היו קיימות הרבה לפני העידן הדיגיטלי.

  חוש המישוש המפותח של הטאקומי הפך לאגדה. הידיים הן הכלי החשוב ביותר שלהם. הם עוטים כפפות לבנות, ומשתמשים בחוש המישוש המפותח שלהם כדי לאתר פגמים זעירים וליקויים, שגודלם פחות ממילימטר אחד. כך הם מבטיחים איכות מעולה.

 •     takumi takumi masters dexterity put to the test 02

  מיומנות העומדת למבחן

  מהירות ודיוק

  לפני הפיכתם לאומני טאקומי, התאמתם נבדקת בקפידה בדרכים רבות. מבחן אחד על טהרת המסורת היפנית עוסק כולו בכוחו של המגע האנושי. הוא מתמקד באומנות קיפול הנייר - אוריגמי.

  המועמדים להיות אומני טאקומי נדרשים לקפל חתול אוריגמי פשוט יחסית, אולם עליהם לעשות זאת ביד אחת - היד הלא דומיננטית - ולסיים אותו בתוך פחות מתשעים שניות.

מעבודת יד למכונה

מומחיות טאקומי מבטיחה סטנדרטים חסרי תקדים של בנייה וגימור. היא הפכה לשם דבר בענף הרכב כולו הודות בגישה המתמקדת באדם והחתירה לשלמות. כיום, פונקציות רובוטיות רבות של לקסוס תוכנתו עם מיומנויות טאקומי. לא מדובר במכונות העולות בביצועיהן על מצוינות אנושית ועבודת יד, אלא שהטכנולוגיה שלנו לומדת וניזונה מהמומחים הטובים ביותר. והתוצאה? אוטומציה המגיעה לדרגת אומנות אמיתית.‏

 •     takumi takumi masters from hand to machine 02

  מעבודת יד למכונה

  שיתוף פעולה בין מומחים

  טאקומי הוא הכוח המניע העומד מאחורי המומחיות, האיכות יוצאת הדופן ותשומת הלב לפרטים של לקסוס, אולם שיתוף פעולה עם אנשי מקצוע מומחים אחרים הוא חלק בלתי נפרד ממחויבותנו למצוינות. אנו מחפשים יוצרים המעוררים בנו השראה באמצעות חזון ומיומנות, ואשר שותפים לערכינו.

  שיתופי פעולה אלו מאפשרים לנו להציע טאץ' ייחודי ברכבי לקסוס - הישגים אסתטיים מרשימים שלא תמצאו במקום אחר. גימורי הפנים היוקרתייים ב-LS האיקוני הם דוגמה טובה למסירות זאת.

 •     takumi takumi masters from hand to machine 03

  מעבודת יד למכונה

  חדשנות טכנולוגית

  אין די מילים כדי לתאר את חשיבות המגע האנושי. בד בבד, חדשנות טכנולוגית מזניקה את אומנות לקסוס לשיאים חדשים. היא מעצימה שיטות מקוריות רבות ומאפשרת שימוש בחומרים לא קונבנציונליים.

  בעיצוב הלקסוס RX החדש, עבדנו בשיתוף עם יצרנית כלי הנגינה המפורסמת יאמאהה כדי לשכלל את חלל הפנים המכונית לרמה שלא נראתה עד היום. תהליך חריטת הלייזר שבו משתמשים ליצירת כמה מכלי הנגינה היוקרתיים בעולם אפשר לנו לעצב חיפויים מדויקים ומרשימים מעץ.