1. Discover Lexus
  2. Safety

מערכות בטיחות

הבטיחות שלך היא הדבר החשוב ביותר עבורנו. חבילת מערכות הבטיחות Lexus Safety System+ מציבה רף חדש של טכנולוגיה למניעת תאונות דרכים, בהגנה על הנוסעים ברכבך, על הנוסעים ברכבים אחרים ועל הולכי רגל.

Lexus Safety System

מערכת LLS+ הכרחית בכדי ליצור עולם נקי מתאונות דרכים. הגרסה העדכנית של מערכת LLS+ משלבת טכנולוגיות פורצות הדרך המסייעות למנוע את סוגי התאונות הנפוצים ביותר. 

טכנולוגיות Driver Assist

בין אם מדובר בחניה בתוך העיר או במעבר בין נתיבים, אי אפשר לפספס את העובדה שהלקסוס שלכם מסייעת להפוך כל יום על הכביש ליותר בטוח ויותר נוח, באמצעות טכנולוגיות לסיוע בנהיגה. 

הגנה על נוסעים והולכי רגל

מערכות הבטיחות של לקסוס הינן רק חלק אחד במעטפת רחבה של פתרונות טכנולוגים ואמצעי בטיחות פסיביים. כולם אחראיים על הביטחון של כל אחת ואחד ומבטיחים שהנוסעים ברכב, לצד משתמשי דרך אחרים והולכי רגל, יזכו להגנה מוחלטת.

Lane Tracing Assist (LTA)

מערכת Lane Tracing Assist מסייעת לשמור את הלקסוס שלך בתוך הנתיב . המערכת שומרת על הלקסוס שלך במרכז הנתיב, ככל שניתן במסגרת המגבלות. הדור החדש של מערכת הבטיחות LSS+ מאפשר למערכת לעקוב באופן יעיל יותר אחרי עיקולים בכביש. במידה והמערכת תעריך כי יש סיכוי שהלקסוס שלך תסטה מהנתיב, המערכת תעבור למצב 'שליטה בסטיית נתיב' ותסייע בהחזרת הרכב למרכז הנתיב. 

Automatic High Beam (AHB)

המערכת נועדה למקסם את כמות הזמן בהם אתם זוכים לתאורה אידיאלית בשעות הלילה. כאשר מצלמה המותקנת על השמשה הקדמית מזהה רכבים בנתיב הנסיעה או בנתיב הנגדי המערכת מחליפה באופן אוטומטי מאורות גבוהים לאורות דרך. בכך, המערכת מצמצמת את הסיכוי לסנוור של נהגים אחרים במקרים בהם תשכחו לעבור לאורות דרך. 

Pre-Collision System (PCS)

בין אם בנהיגה בשעות העומס או בפרבר רגוע, אתם תודו למערכת קדם ההתנגשות (Pre-Collision System) המותקנת בלקסוס שלך. באמצעות חיישני מכ"ם ומצלמה המערכת מזהה, אפילו בלילה, הולכי רגל. בנוסף, בשעות היום המערכת מסוגלת, במסגרת המגבלות, לזהות רוכבי אופניים המתפרצים לכביש.  אם המערכת מזהה סכנה היא תזהיר באמצעים ויזואליים כדי לסייע לנוהגים ברכב להגיב. אם לא ננקטת כל פעולה הלקסוס שלך תגביר את עוצמת הבלימה בכדי לסייע במניעת תאונה ככל שניתן. 

Dynamic Radar Cruise Control (DRCC)

במהלך נסיעה בכבישים עמוסים או בדרך לעבודה קל לפספס את העובדה שהתנועה מאטה לפתע ולכן בקרת שיוט דינמית (DRCC) נעזרת בחיישני מכ"ם ומצלמה בכדי לזהות את הרכבים הנוסעים מלפנים ולשמור על מרחק קבוע ובטוח מהם. במידה והרכב מלפנים עוצר המערכת תעצור את הלקסוס שלך. כאשר הרכב מלפנים ימשיך בנסיעה, הלקסוס שלך תתחיל לנוע ותמשיך לעקוב אחרי הרכב מלפנים. המערכת הופכת את הנסיעה לפחות מעייפת כשעומסי התנועה מתגברים. 

Road Sign Assist (RSA)

המערכת מזהה את התמרורים ואת סימני האזהרה החשובים. מערכת זיהוי התמרורים מעניקה מידע על תנאי הדרך בכדי לאפשר לך לנהוג באופן בטוח יותר, בעיקר בכבישים הפחות מוכרים. כאשר המערכת משולבת עם מערכת בקרת השיוט הדינמית היא מסוגלת להתאים את מהירות הרכב בהתאמה לתמרורים השונים. 

מערכות Lane Departure Alert (LDA) ו-Lane Keeping Assist

נסיעות ארוכות ודרכים חדשות דורשות ריכוז גבוה מצד הנוהגים ברכב. במקרים כאלה, מערכת להתראה על סטייה מנתיב נועדה לסייע לך. חבילה חדשנית המשלבת שלל מערכות ובהן סיוע אקטיבי בהיגוי ומערכת שמירה על נתיב, מאפשרת נסיעה בטוחה יותר. המערכת תתריע ואף תבצע תיקוני הגה קלים כאשר הרכב סוטה מנתיב הנסיעה. שילוב המערכות מאפשר נסיעה רגועה ובטוחה יותר. 

Blind Spot Monitor

מערכת התרעה על רכב בשטח מת מגבירה את הביטחון שלך בנהיגה ומסייעת לצאת לעקיפה או לחזור לנתיב בסיומה ללא חשש. מערכת Blind Spot Monitoring מסייעת להבין את מיקומם של הרכבים האחרים על הכביש, ומתריעה במידה ונתיב אליו רצית לפנות אינו פנוי. 

Lexus Parking Assist

חנייה מציבה אתגרים ייחודיים בתחום הבטיחות, כאשר תאונות רבות מתרחשות במהירות נמוכה מאוד. מערכת סיוע בחנייה מעניקה הגנה של 360°  לרכב שלכם ושומרת במקביל על הולכי רגל ומשתמשי דרך אחרים. 

Adaptive High-Beam System (AHS)

מערכת אורות גבוהים אדפטיביים מכבה ומדליקה נורות LED ספציפיות בכל פנס בכדי לשלוט באופן מדויק בפיזור התאורה של הרכב. המערכת נעזרת במצלמה בכדי לזהות אורות רכבים בחזית ומאירה באופן מדויק את הדרך. בדרך זו המערכת מונעת סנוור של רכבים הנוסעים באותו כיוון תנועה לפניכם או רכבים המגיעים מהכיוון הנגדי. 

Lexus CoDrive

מערכת לקסוס CoDriver משלבת יחד את מגוון מערכות הבטיחות המתקדמות ביותר ומציבה את הנוהגים ברכב בשליטה מלאה. חיבור בין מערכת בקרת השיוט הדינמית, זיהוי התמרורים ומערכת זיהוי רכבים חולפים מלפנים הופכת כל נסיעה לבטוחה ומהנה יותר, תוך שהיא מספקת מידע על מערכות הסיוע באמצעות תצוגה דיגיטלית. בלקסוס LS המערכת מציגה יכולת חדשה: מערכת Lane Tracing Assist השומרת על הרכב בתוך הנתיב גם כאשר סימוני הדרך אינם. 

Front Cross Traffic Alert

המערכת מגינה על הרכב שלך מתנועה חוצה מלפנים בכל צומת עמוסה. המערכת מזהה רכבים החוצים את דרכך ומזהירה אותך באמצעות תצוגה עילית (Head-up Display) או באמצעות צפצוף במידה ויש סכנה לתאונה. 

 

חשוב לדעת

אופן פעולת מערכות הבטיחות עשויה להשתנות בין הדגמים השונים ובין גרסאות שונות של מערכת Lexus Safety System+