1. New Cars
  2. LBX
  3. premiere article
כנסו לעולם היוקרה

לקסוס LBX: משנה את חוקי המשחק

הכירו את לקסוס LBX, הקרוסאובר הקומפקטי ביותר שלנו עד כה. הוא נועד להתאים למגמות הצעירות של עולם הרכב, וצפוי לשנות את חוקי המשחק בשוק רכבי היוקרה. באמצעות 5 רמות גימור שונות, LBX נועד להתאים לכל סגנון חיים ולכל סוג אבזור שאתם מחפשים. והמחיר? מתאים בדיוק לאלו המעוניינים להיכנס לעולם של מותגי היוקרה כלקוחות חדשים.

לקסוס משיקה בישראל את הקרוסאובר החדש שלה – LBX. זהו רכב פנאי קומפקטי וחדשני המיועד להתאים לכל אחד ואחת ומציע אבזור מפנק, עיצוב חדשני וחווית נהיגה מהנה. אין ספק, LBX מהווה בשורה מרעננת בשוק רכבי היוקרה בארץ ובעולם.

הדגם החדש מוגדר כ"אורבני", וזהו קו העלילה המרכזי בסיפור של הקרוסאובר החדש. גולת הכותרת של לקסוס LBX היא העיצוב היוקרתי ופורץ הדרך בשילוב אבזור עשיר, והתוצאה בהתאם – 5 רמות גימור שונות המספקות מענה למגוון סוגי אופי ונהיגה, כל אחת והניואנסים הייחודיים שלה. כמיטב המסורת, לקסוס לא פוסחת על הפרטים הקטנים ביותר, ומעניקה לנהג ולנוסעים תחושת הנאה מתמשכת מרגע הכניסה לרכב. כל רמת גימור עשירה מאד באבזור שלה, ומושכת את המבט של כל עובר אורך באמצעות עיצוב מרענן ומתוחכם. LBX יוצר פיוז'ן מנוגד של יוקרתיות קז'ואלית.

עיצוב

הצוות שיצר את ה-LBX יישם חשיבה רעננה, ופיתח עקרונות חדשים עבור שפת העיצוב של המותג -Lexus Next Chapter . הגישה העיצובית מיועדת לספק יוקרתיות ונוחות לצד חוויית נהיגה מהנה, ובמקרה הזה מציעה רכב קומפקטי וזריז ברחבי העיר, רספונסיבי ונעים בכבישים מפותלים ויציבה מעודנת בנהיגה בכבישים מהירים.

ניתן למצוא המחשה לחשיבה היצירתית והרעננה של לקסוס (הנוטה להישאר נאמנה למקורותיה היפנים) בחלקו האחורי של לקסוס LBX. הוא עוצב בהשראה מפתיעה - עוגת האורז המסורתית "קאגאמי-מוצ'י", הנאפת בראש השנה היפני ומייצגת קונספט פילוסופי. עוגה זו בנויה למעשה מ-2 עוגות עגולות ושטוחות, אחת קטנה על גבי אחת גדולה. צורתן מזכירה מראה (קגאמי = מראה ביפנית), ומסמלת את השתקפות השנה שעברה והשנה שתבוא.
הצורה העגולה והייחודית של ה-"קאגאמי-מוצ'י" מייצגת חיבור הרמוני בין הישן לחדש, ותקווה לעתיד טוב יותר. לא בכדי חלקו האחורי של ה-LBX עוצב בהשארתן; תא נוסעים קומפקטי מעל מרכב תחתון עוצמתי וגדול, המרמז על מרכז כובד נמוך והתנהגות כביש יציבה. עיצוב זה מייצג את ההרמוניה בין היוקרתיות המסורתית לחדשנות המרעננת, ההרמוניה של לקסוס LBX.

כפי שהזכרנו, הרצון הראשי של לקסוס התמקד בעיצוב ונעשה במטרה לייצר רכב בעל נוכחות חזותית חזקה ואטרקטיביות גבוהה לקהל של צעירים עירוניים, המעדיפים איכות פרימיום עם מראה ותחושה קז'ואלית ועכשוויית יותר. התחושה שמתלווה לנהיגה ב-LBX מניבה תחושה מנוגדת - ביתית אך יוקרתית. אל תטעו, הקז'ואליות של הרכב לא מסיטה את הפוקוס של לקסוס מיצור רכבים בעלי איכות פרימיום ואופי הנהיגה מרתק, שני סימני ההיכר הוותיקים של המותג היפני.

סביבת הנהג עוצבה בהתאם לקונספט היפני "TAZUNA", שהוצג לראשונה ב-NX. המשמעות המודרנית של הקונספט העתיק היא שליטה קלה ואינטואיטיבית ברכב, והמטרה של סביבת הנהג ב-LBX היא לספק נוחות תפעול שדורשת מעט תשומת לב מצד הנהג ולאפשר מיקוד אופטימלי בכביש
(HAND ON THE WHEEL, EYES ON THE ROAD). לקסוס יכולים לסמן וי על המשימה הזו - העיצוב ממקם את כל פונקציות הבקרה ומקורות המידע סביב הנהג, והתפעול דורש תנועות מינימליות מאוד שמאפשרות ריכוז שיא במהלך הנהיגה. לוח המחוונים דיגיטלי לחלוטין ומגיע בגודל של 12.3 אינץ' ברוב רמות הגימור.

כחלק מחזון ה"טאזונה", ה-LBX מצויד במערכת זיהוי קולי דינמי"Hey Lexus" המגיבה לפקודות קוליות באנגלית ומפעילה את המערכות בהתאם. לדוגמה, אמירה פשוטה כמו "היי לקסוס, קר לי" תגרום למערכת להעלות את הטמפרטורה בבקרת האקלים. המערכת יכולה לזהות האם הנהג או הנוסע לצידו מדברים, ומתפקדת ללא צורך בכיבוי האודיו שמתנגן ברכב. תפעול קל ואינטואיטיבי כבר הזכרנו?
תא הנוסעים אמנם קומפקטי, אך עדיין מנסה לשמור על הגישה של לקסוס לאירוח – "אומוטנאשי", תוך אימוץ טכנולוגיות מתקדמות. הרצון לגרום לנוסעים להרגיש בבית מניב פרטי עיצוב נוחים כמו תאורה ובקרת אקלים, התאמה מיוחדת של המושבים, מערכת מולטימדיה מתקדמת ומערכת פתיחה אלקטרונית של דלתות הרכב. איכות הפרימיום של לקסוס ניכרת גם בריפודים ובחיפויים, וכל רמות הגימור כוללות תא נוסעים בריפוד עור טבעוני או עור אמיתי. האבזור הנרחב מציע תאורת אווירה ב-64 אפשרויות שונות*, מערכות מולטימדיה ובידור חדשניות, מערכת שמע בעלת שישה רמקולים בתוספת סאב-וופר, בקרת רעשים ומערכת בקרת אקלים מתקדמת. ניתן לחבר בקלות את הטלפון החכם למערכת המולטימדיה באמצעות Apple CarPlay אלחוטי או באמצעות קישור קווי עבור Android Auto.

פונקציה מעניינת שכדאי להתעכב עליה היא "My Setting" - המאפשרת לשלושה משתמשים שונים לשמור את ההעדפות האישיות שלהם במערכות המולטימדיה (אודיו, ניווט וכו'), הרכב (תנוחת נהיגה, תאורה פנימית, תצוגת לוח מחוונים וכו') ומערכות הבטיחות והסיוע לנהג (זמן התרעה PCS, רגישות צג השטח המת וכו'). המכונית מזהה את המשתמש באופן אוטומטי על ידי התקן Bluetooth מחובר או זיהוי פנים (בדגמים המצוידים במצלמת צג הנהג), ומפעילה את המערכות בהתאם להעדפות המשתמש.

*64 שילובי צבעים עבור רמות הגימור COOL ו-RELAX.

מעוניינים לדעת עוד על הקרוסאובר החדש והמרגש?
צרו קשר לפרטים נוספים: 

ביצועים

לקסוס LBX מוצע בהנעה קדמית בלבד, המורכבת מיחידת בנזין אטמוספרית עם שלושה צילינדרים בנפח 1.5 ליטר בשילוב עם מנוע חשמלי שיחדיו מפיקים 136 כ"ס ומומנט מרבי של 185 ניוטון-מטר. הטכנולוגיה ההיברידית החדשה של לקסוס מציעה סוללה דו-קוטבית המספקת צפיפות הספק ותפוקות גבוהות יותר (תאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש ב-9.2 שניות), ותומכת בהאצה ליניארית רספונסיבית. כמו כן, הסוללה ההיברידית נטענת בטעינה עצמית חכמה.

הטכנולוגיה החדשנית של לקסוס מניבה ביצועים זריזים ומלהיבים, ומעניקה מומנט גבוה במהירויות נמוכות שבדרך כלל אנו מכירים רק ברכבים חשמליים טהורים.
לקסוס ציידו את ה-LBX במערכת קירור שעוצבה מחדש בכדי לסייע בהארכת חיי הסוללה וביצועיה. חבילת הסוללות כולה ממוקמת מתחת למושבים האחוריים, וכך שומרת על המקום בתא הנוסעים או בתא המטען. לא דבר של מה בכך עבור רכב קומפקטי כמו ה-LBX.     

למרות גודל הרכב, לקסוס שואפת להשאיר את חתימת הנהיגה שלה גם ב-LBX, ויצרה רכב שמעניק תחושה בטוחה, נוחה ושליטה בכל עת עבור הנהג. תגובת ההיגוי רספונסיבית וטובה, הבלימה מהירה ואיכותית, מרכז הכובד נמוך ויוצר התנהגות הכביש יציבה. כך נוצרת תחושה של רכב המספק דיאלוג טבעי ו"מאולף" עם הנהג. 

בטיחות ומידות

ה-LBX מצויד בדור השלישי של מערכת הבטיחות Lexus Safety System +. מערכות הבטיחות האקטיביות ומערכות הסיוע לנהג כוללות מערכת לזיהוי והתראה מפני מצבי סכנה ותאונות, בקרת היגוי אוטומטית, ומערכת בלימה המופעלת במידת הצורך בכדי לעזור לנהג למנוע או להפחית את עוצמת ההתנגשות.

אורכו של ה-LBX עומד על 4,190 מ"מ, רוחבו 1,825 מ"מ וגובהו 1,545 מ"מ. בסיס גלגלים עומד על 2,580 מ"מ. רדיוס הפנייה הצר, 5.2 מ', ואידיאלי לנהיגה עירונית. נפח תא מטען: 400 ליטר.

לקסוס LBX - ברוכים הבאים לעולם היוקרה

אין ספק שלקסוס LBX מציע הרבה יותר ממה שניתן לצפות מקרוסאובר קומפקטית בקטגוריה הזו. הטכנולוגיות המתקדמות, האיכויות הייחודיות ואומנות האירוח המאפיינות את המותג לקסוס מוצעות גם ב-LBX וללא פשרות. אין ספק שהקרוסאובר החדש יהפוך לדגם ליבה בקו המוצרים של לקסוס, ומצדיק בהחלט את העניין והציפיה הרבה בקרב הלקוחות בישראל, כי אחרי הכל - It's a Lexus.

ועכשיו, ניתן להנות מהטבה* למזמינים הראשונים בהזמנה המוקדמת. ניתן להזמין בכל אחד מאולמות התצוגה או אונליין:

מעוניינים לדעת עוד על הקרוסאובר החדש והמרגש?
צרו קשר לפרטים נוספים: 

*ההטבה תקפה עד ה-29.2, בכפוף לתקנון.
5 רמות גימור ייחודיות

הכירו את האווירות השונות של ה-LBX

לקסוס LBX הוא הרבה יותר מרכב חד מימדי. בכדי להתאים את הרכב למגוון סגנונות חיים ולאישיות השונה של כל אחד ואחת, נוצרו 5 רמות גימור שונות - כל אחת עם צבעים חיצוניים וסגנונות פנים שונים המאפיינים אותה. בעולם יוצא הדופן של LBX, לכל אופי יש אווירה. באיזו אווירה תרצה לנהוג ב- LBX?