1. Electrified
  2. All-Electric
  3. How it works

כיצד פועל רכב חשמלי

לקסוס פותחת עידן חדש וחשמלי עם הדגמים החשמליים הראשונים, שיגיעו לישראל בשנת 2021. בנסיעה חלקה, עם טעינה נגישה ו-0 פליטת מזהמים, רכבי היוקרה החשמליים של לקסוס יקחו אותך הרבה מעבר לקו האופק.

טעינה נגישה וקלה

כל שעליכם לעשות הוא להתחבר לעמדת הטעינה החשמלית בביתכם, או לעצור בתחנת טעינה במרחב הציבורי.

גלו כיצד ניתן לטעון את המכונית של לקסוס וכמה זמן נמשכת טעינה מלאה של הסוללה.

עמדת טעינה מהירה (DC)

כ-51 דקות

*זמן טעינה בזרם ישר מוערך של 5-80% מהסוללה

טכנולוגיית טעינה מהירה (DC) תלויה בהספק שמגיע לתחנת הטעינה. לרוב, טכנולוגיית טעינה מהירה תתאפשר במקומות ציבוריים, שכן בבית מגורים לרוב לא יתאפשר מתח כה גבוה.

 בשנים האחרונות הוקמו עמדות טעינה מהירה ברחבי הארץ בפיזור גאוגרפי נרחב, על מנת לאפשר לכם לנהוג בבטחון, שתמיד תגיעו ליעד.

אפליקציית לקסוס תעדכן אתכם מתי הטעינה מספקת ואתם יכולים להמשיך בנסיעה.

קחו פסק זמן להתרעננות, בזמן שהסוללה נטענת בעמדת טעינה מהירה.

מהירות הטעינה תלויה בעיקר בהספק היחידה. יחידה של 50 קילווט יכולה לטעון עד 80% בתוך 30 דקות בלבד. עמדות טעינה מהירה (7-22 קילווט) יכולות להגיע לטעינה מלאה בתוך 3-4 שעות בדגמים מסוימים. רוב עמדות הטעינה הציבוריות יציעו טעינה מהירה.

עמדת טעינה ביתית (AC)


כשעתיים ו-8 דקות

*זמן טעינה בזרם חילופין מוערך 0-100% מהסוללה


קל להתקין בבית את עמדת הטעינה ללקסוס UX300e המטעינה את הלקסוס שלך בתוך פחות מ-8 שעות. באמצעות אפליקציית Lexus Link, תגלו תכונות חכמות כמו הגדרת טעינה מרבית ותכנון נסיעה מראש – לנוחות מירבית בניהול הנסיעה החשמלית.

להתקנת עמדת הטעינה הביתית, לקסוס בחרה לעבוד עם חברת EVedge, בעלת ניסיון רחב היקף שתבטיח התקנה איכותית, מאובטחת ובהתאם לתקן הנדרש, לשקט הנפשי שלכם.

רוצים להגיע אפילו רחוק יותר?

 

ניתן להגדיל את מרחק הנסיעה המרשים של הרכב החשמלי, באמצעות מספר עצות פשוטות החוסכות כסף ומפחיתות את האנרגיה הנדרשת לנסיעה, יחד עם ההבנה שיעילות הרכב, תלוייה גם בכם.

נהיגה חכמה

אופי הנהיגה הינו מרכיב חשוב ומשמעותי בטווח הנסיעה האפשרי. מצב נהיגה חסכוני, תאוצות הדרגתיות ותכנון הנסיעה עשויים להאריך את חיי הסוללה והטווח בין טעינה לטעינה במספר קילומטרים. הימנעו מהאצה חזקה, במיוחד במרכזי הערים ובתנועה כבדה.

תחזוקה נכונה

תחזוקת רכב חשמלי, הינה זולה משמעותית מרכבים עם מנועים מבוססי בעירה פנימית. הקפידו על טיפולים בזמן. בנוסף בכדי להאריך את חיי הסוללה ואת הטווח בין טעינה לטעינה, הקפידו על לחץ אוויר תקני בצמיגים, על שימוש מדוד במיזוג האוויר וחניה בצל ככל שמתאפשר.

נהיגה שקולה

האצה הדרגתית וחלקה מגבירה את יעילותה של כל מכונית חשמלית. הימנעו מהאצה חזקה, במיוחד בתנועה כבדה, כך תוכלו להגדיל משמעותית את מרחק הנסיעה בכל טעינה.

טכנולוגיית סוללה חדשנית

סוללה שמחזיקה לאורך כל חיי המכונית

הסוללה של הלקסוס תחזיק בדרך כלל מעמד במשך כל חיי המכונית. מבדיקות שנעשו עולה שלאחר 193,000 ק"מ למכוניות חשמליות רבות יש כ-75% קיבולת סוללה. בדיקות אחרות מראות תוחלת חיים ארוכה יותר עם אובדן של 5% אחרי 80,000 קילומטרים ואובדן נוסף של 5% לאחר 241,000 ק"מ. נהג ממוצע של מכונית חשמלית נוסע כ-15,000 ק"מ בשנה, לכן רוב המכוניות לא יצטרכו סוללה חדשה.

כיסוי מלא

כדי שהסוללות יאריכו חיים ללא תקלות, יש להן מערכות קירור וחימום מתקדמות, ואיטומי גומי עמידים מגנים עליהן מפני מים ואבק בכל צורה. לקסוס מציעה תוכנית להארכת האחריות על הסוללה החשמלית, המכסה את כל הפגמים בתפקוד הסוללה המרכזית וירידה בקיבולת מתחת ל-70%, בכפוף לקיום בדיקות תקינות באופן סדיר בהתאם להסכם הארכת האחריות. פנו לנציג לקסוס לפרטים נוספים.

ללא דאגות

אתם בידיים טובות - לקסוס כבר סיפקה יותר מ-1.5 מיליון מכוניות היברידיות וחשמליות מתקדמות ובטוחות והוכתרה על ידי NCAP כרכב "הטוב מסוגו" בקטגוריית רכב משפחתי וקטגוריית חשמלי/היברידי לא פעם.

פשוט למחזר

כאשר הסוללה של UX300e מגיעה לסוף חייה, אנו מציעים תוכנית החזרה כדי להבטיח טיפול בטוח ואחראי בסוללה, למען איכות הסביבה. לפרטים נוספים בנוגע להחזרת סוללת הרכב החשמלי, פנו אלינו . מטרתנו היא להגיע לשיעור החזרה של 100% באמצעות כל פעילויותינו.